SATURDER 19. Moskova Uluslararası Kış Turizm Fuarı’na Hazırlanıyor.

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Moskova’da yapılacak olan 19. Uluslararası Kış Turizm Fuarı (OTDYKH LEISURE) hazırlıklarına başladı.

SATURDER Başkanı Mir Hasan Taş, 17-20 Eylül tarihlerinde Moskova’da yapılacak olan 19. Uluslararası Kış Turizm Fuarı hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

KOSGEP desteklerinden faydalanmak suretiyle, Moskova Fuarı hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Taş, “Bölgemizi en iyi şekilde tanıtacağız. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük terminal binasına sahip yurt için ve yurt dışına hizmet verecek havalimanımızın olması, ayrıca Sarıkamış ilçemizde sarıçamlar arasında kristal karı ve uzun pistleriyle Türkiye’nin gözde kış turizm merkezi olan Bayraktepe Kayak Merkezimiz fuarda bölgemizin önemini ön plana çıkarmaktadır. Kültür Turizm Bakanlığı standında katılımcı kuruluşların temsilcilerinin tanıtım çalışmaları, tur operatörleri ve turizm sektörünün diğer kuruluşları ile ikili ve çok taraflı görüşmeler yapacağız. İlimizin sahip olduğu tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması ve uluslararası turizm pazarındaki payımızın arttırılması amacıyla, katılmakta olduğumuz Moskova fuarında, özellikle destinasyonların ön plana çıkartılması amaçlanmaktadır” dedi.

Moskova Fuarı’na yapılacak olan katılımın önemine vurgu yapan Taş, “Fuara bölgemizden ne kadar yoğun katılım sağlanırsa, bölgemiz turizmine o kadar fayda sağlayacaktır. Bizlerde Turizm Derneği olarak, katılacak olan İşletmecilerimize bir nebze de olsa Fuar’a katılım konusunda maddi katkı sağlamak amacıyla KOSGEP destek programlarından yararlanması hususunda ön ayak olduk. Bu konuda gerekli fuar davetiyelerimiz tarafımıza ulaştı. SATURDER, KOSGEP, SERKA, İl Turizm Müdürlüğü ve Organizatör firma TATİLCE TUR yetkilileri ile gerekli çalışmalarının sonuna gelinerek detayları sayın valimizle paylaştık. Bizlerden bu konuda desteklerini esirgemeyen ve büyük bir özveri ile çalışmalarımıza destek veren ve gözetleyen başta sayın Valimize, Sarıkamış Kaymakamlığına ve Sarıkamış Belediye Başkanlığına SATURDER Yönetim Kurulu Başkanı olarak teşekkür ederim” diye konuştu.