İade

Evet. Acenta tarafından vize alındıysa vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilmez.

Misafirlerimizin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda zorunlu seyahat sigortası ve varsa seyahat sağlık vize sigortası bedeli hariç acentaya yapılan ödemenin tamamı iade edilir.
30-20 gün yapılan iptallerde gezi bedelinin %35’i, 20-10 gün kala iptallerde %50’si, 10 günden daha az var ise %100 No-Show olarak fatura edilir..

Charter uçuşlarda 7 gün öncesine kadar isim değişikliği yapılabilmektedir. Ancak tarifeli uçuşlarda isim değişikliği kesinlikle yapılamaz.

Hayır. Ancak rezervasyon esnasında yapılan Seyahat Sağlık Güvence paketi sayesinde tam teşekküllü bir özel ya da devlet hastanesinden alınacak rapor ile tur bedelinizi sigortadan alabilirsiniz.

Ödeme

Evet. Kredi kartınızla taksitli ödeme yapabilirsiniz.

Evet. Her bankanın yabancı paralar ve seçilen taksit sayısına göre uyguladığı oranlar doğrultusunda kur farklılıkları oluşmaktadır.

Ödemleri;
Nakit TL ya da EURO,
Havale yoluyla (TL ya da EURO),
Kredi kartı tek çekim,
Kredi kartı taksit şeklinde ödeyebilirsiniz.
Ayrıca tur bedelinin bir kısmını farklı bir kartla kalan kısmını diğer bir ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz.

Rezervasyon

Haftanın 7 günü açık olan 0 454 250 00 55 numaralı telefonumuzdan ofislerimize gelmeden güvenli ve hızlı bir şeklide seyahat danışmanlarımızla rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca www.tatilce.com.tr üzerinden online olarak rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz.

Vize

Vize, bir devletin ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesine girebileceğini gösteren bir kayıttır.

Maxımum 1 ay minimum 2 hafta önceden bize evraklarınızı göndermeniz gerekir.

Hayır. Ingiltere parmak izi uygulamasına geçtiğinden dolayı şahsi başvuru yapmanız gerekir.

Schengen vizesi ile, Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Norveç, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Polonya, Slovakya, Slovenya, Malta giriş yapabilirsiniz

1995’te yürürlüğe giren Schengen Sözleşmesi ile bu Sözleşmeye taraf ülkeler aralarındaki sınırlardaki (“iç sınır’” denilmektedir) kontrollerini kaldırmışlardır. Böylece, oluşturulan Schengen bölgesinde dış sınır kontrollerinde ortak uygulama ve kurallar hayata geçirilmiştir. Bu işbirliği vize, polis ve yargı alanlarındaki işbirliğini kapsamaktadır. Schengen’e üye ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan. Ayrıca, AB’ye üye olmayan İzlanda ve Norveç de Schengen ülkeleri ile özel bir anlaşma imzalayarak, aynı uygulamaları benimsemişlerdir. Bir yabancı Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi ile girdiğinde diğerine serbestçe seyahat edebilir. Ancak, seyahatin süresi vizenin üzerinde kayıtlı süre ile sınırlıdır. AB Komisyonu Schengen uygulamalarına ilişkin önerilerde bulunmakla sorumludur. Schengen ülkeleri ortak SIS veya Schengen Information System adı verilen bir veri tabanından yararlanırlar. Bu veri bankasında, Schengen ülkelerine girmesi gereken kişilerle ilgili bilgiler başta olmak üzere çeşitli bilgiler yer alır ve üye ülkelerin yetkili makamlarının kullanımına açıktır.

Bütün konsolosluklar evrakların fotokopilerini kabul ediyor.Yanlızca İtalya konsolosluğu faaliyet belgesinin orjinalini istemektedir.