Tüm Türkiyeden Ara Bağlantılarla Gidiş Dönüş İmkanı ile 5 Ülke

ALPLERİN GÖLGESİNDE 5 ÜLKE
Tüm Türkiye’den Ara Bağlantılarla Gidiş-Dönüş
CENEVRE (2) – STRASBOURG (1) – FRIEDRICHSHAFEN (1) – MİLANO (1) – NİCE (2)
(Basel gidiş – Marsilya dönüş)
7 gece 8 gün
TUR TARİHİ
02 EYLÜL(CUMARTESİ) – 09 EYLÜL (CUMARTESİ) 2017

DİĞER ALTERNATİF TUR HAREKET TARİHLERİ: 01, 08, 15, 22, 29 NİSAN – 06, 13, 20, 27 MAYIS – 03, 10, 17, 24 HAZİRAN – 01, 08, 15, 22, 29 TEMMUZ – 05, 12, 19, 26 AĞUSTOS – 02, 09, 16, 30 EYLÜL – 14, 21 EKİM 2017

 

TUR ADI Alplerin Gölgesinde 5 Ülke – 7 Gece 8 Gün
HARAKET ZAMANI 02 Eylül 2017
DÖNÜŞ ZAMANI 09 Eylül 2017
EK NOTLAR 02 Eylül 2017 Cumartesi günü 08:00’da Sabiha Gökçen Pegasus Havayolu Kontuarı
FİYATA DAHİL OLANLAR
PEGASUS HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL(SAW) – BASEL (BSL) / MARSİLYA (MRS) – İSTANBUL(SAW) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
HAVALİMANI VERGİLERİ
ZORUNLU SIGORTA
3 VE 4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DÂHİL KONAKLAMALAR
ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ
HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ
TÜM ŞEHİRLER ARASI TRANSFERLER
PANORAMİK CENEVRE, STRASBOURG, LİECHTENSTEİN, MİLANO VE NİCE VE GEZİLERİ
PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (15TL,BANKAYA VEYA SINIR KAPISI OFİSİNE ÖDENİR)
MUZE VE OREN YERLERI GIRIS UCRETLERI
VİZE ÜCRETİ VE HİZMET BEDELİ (İSTEĞE BAĞLI 120€)
HER TURLU OTEL ALTERNATİFLARI VE ŞAHSİ HARCAMALAR
ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ (KISI BASI 5€) (ISTEGE BAGLI)
ERİS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (30 €) (TATİLCE TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ. (ISTEGE BAGLI)
SAĞLIK SIGORTASI 30000€ TEMINATLI ( 15 EUR )-(ISTEGE BAGLI)

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

– Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.

– TATİLCE TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

– Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Tatilce tur sorumlu değildir.

– Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

– Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tatilce  tur sorumlu tutulamaz.

– Tatilce tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

– Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

– Tatilce Tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

– Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

– Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

– Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

– Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

– Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

– Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından TATİLCE TUR sorumlu tutulamaz.

– Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

– 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

– Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

– Tatilce Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Tatilce tur dan tazminat hakkı yoktur.

– Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Tatilce tur kesinlikle sorumlu değildir.

– Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.

– Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

TUR BROŞÜRÜNÜ VE NOTLAR PAKET TUR SOZLESMESİNİN AYRILMAZ BIR EKIDIR.

PAKETTUR SOZLESMESINDE IMZASI BULUNAN KISI VE KISILER ADINA TESLIM ALINMISTIR.

1.Gün

İSTANBUL - BASEL - CENEVRE


Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 939 sayılı tarifeli seferi ile saat 11.10’da Basel’e uçuş. Yerel saat ile 13:35’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Cenevre’ye hareket. Varışımızın ardından Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre panoramik şehir turu. Turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama otelinizde.
2.Gün

CENEVRE


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Alışveriş ve dinlenme imkânı. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Turuna katılabilirler. Turumuzun başlangıcında Leman Gölü’nün kuzey sahillerini baştan başa geziyoruz. Göl kenarında bulunan Lozan şehrinde Uşi Antlaşması’nın yapıldığı Uşi Şatosu’nu, Lozan Antlaşması’nın yapıldığı Bourivage Oteli’ni ve Olimpiyat Müzesi’ni görerek Montrö şehrine devam ediyoruz. Montrö şehrine varış ile Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin yapıldığı ünlü Montreux Palace Oteli’ni görüyoruz. Sahilde yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrasında ünlü Montrö Casinosunu görüp Freddie Mercury Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında İsviçre’nin sembolü haline gelmiş olan ve Leman Gölü içindeki kayalar üzerine inşa edilmiş olan ünlü Chillon Şatosu’nu panoramik olarak görüp, Alp Dağlarına doğru yolumuza devam ediyoruz. Gravyer peynirlerine adını veren ünlü ortaçağ şato kasabası Gruyeres’i ziyaret ediyoruz. Bu otantik kasabada İsviçre mutfağı denilince ilk akla gelen eritilmiş gravyer peyniri yemeği olan Fondü’yü tadabilir veya satın alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Turu: 80€ (Kişi Başı)
3.Gün

CENEVRE- STRASBOURG


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Strasbourg’a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz Bern & Colmar Turuna katılabilirler. İsviçre’nin başkenti ve merkezi UNESCO koruma altında olan biblo misali bu şehri gezimizin ardından Alsace Bölgesi‘nin karakteristik özelliklerini taşıyan masalsı şehir Colmar’ı geziyoruz. Le Petit Venise (Küçük Venedik) olarak bilinen bu şehir ayrıca Bir resim tablosu andıran Nehir kenarına dizilmiş rengârenk evleri ile ünlü. Bu gezimizin ardından Strasbourg’a hareket. Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg’ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedralini görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir. Tur sonrası otelimize hareket ve konaklama otelinizde.
Bern & Colmar Turu: 55€ (Kişi Başı)
4.Gün

STRASBOURG – FRIEDRICHSHAFEN


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Friedrichshafen’e hareket Güzergahımız üzerinde rehberimiz tarafından alternatif olarak düzenlenecek olan Undebah Döçland (Harika Almanya) Turuna katılma imkanı. Turumuzun ilk durağı olan Baden, Württemberg eyaletine bağlı bir şehirdir. 55 bin nüfusu bulunan şehirde eski şehir merkezi, Caracalla Hamamları, Opera binası ve yeni kale panoramik olarak görecek olduğumuz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Almanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alan Freiburg şehrine yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster, büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz,, Martinskirche , Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Kanonenplatz görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Friedrichshafen’de bulunan otelimize transfer.
Undebah Döçland (Harika Almanya) Turu: 40€ (Kişi Başı)
5.Gün

FRIEDRICHSHAFEN - MİLANO


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Liechtenstein’a hareket. Varışımızı takiben şatosuyla ünlü bu sevimli Avrupa ülkesinde kısa bir panoramik turun ardından Milano’ya hareket. Güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Como & Lugano Gölleri Turu Alpler’in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya hareket. Fotoğraflamaya doyamayacağınız göl kenarındaki cafeleri ile meşhur olan doğa harikası turumuzun ardından Como’ya hareket. Milano’dan yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzaralarına sahip Como’da, Piazza Cavour, 14. Yüzyıl’dan kalma Duomo göreceklerimiz arasında. Como’nun ardından Milano’ya hareket. Varışımızı takiben Milano şehir turu. Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’ görülecek ve 19 YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ ziyaret edilecektir. Galleria; Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize hareket Geceleme otelimizde.
Como & Lugano Gölleri Turu: 55€ (Kişi Başı)
6.Gün

MİLANO – NİCE


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nice’e hareket. Güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Cenova & San Remo Turu. İtalya’nın Ligurya böglesinin başkenti olan Genova şehir turumuzda liman, Sampdoria’nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali ve Torre Della Lanterna görülecek yerler arasındadır. Cenova şehir turumuzun ardından Romalılar tarafından kurulmuş ve İtalyan Riviyerası’nın en büyük turizm merkezlerinden biri olan San Remo’yu ziyaretimiz sonrası Nice’e hareket ediyoruz.Varışımızı takiben otele yerleşme ve geceleme otelimizde.
Cenova & San Remo Turu: 50€ (Kişi Başı)
7.Gün

NİCE


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan St.Paul de Vence & Cannes Turuna katılabilirler. Turumuzda sanat galerileri ve benzersiz coğrafyası ile St.Paul de Vence gezimizin ilk durağı. Ardından dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes şehrine gidiyoruz. Fransız Rivierası’nın en ünlü şehirlerinden biri olan bölgede Festival Binası, Croisette Bulvarı ve tarihi sokakları gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda Vatikan’dan sonra Dünya’daki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako Prensliği ile gösterişli casinoları ve renkli gece hayatıyla Avrupa’nın en ışıltılı noktalarından biri olan Monte Carlo ziyaret edilecektir. Trafiğin durumuna göre, yine dönüş yolu üzerinde değişik manzaralarla seyahat ederek, akşam saatlerinde Nice’e dönülecektir. Geceleme otelimizde.
St.Paul de Vence & Cannes Turu : 60€ (Kişi Başı)
Monaco & Monte Carlo Turu: 75 € (kişi başı)
8.Gün

NİCE – MARSİLYA – İSTANBUL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Marsilya’ya hareket. Güzergah üzerinde alternatif olarak düzenlenecek olan Aix – En Provence Turuna katılma imkanı. Provence şehir merkezi, Aix Katedrali ve Saint Jean de Malte kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Marsilya havalimanına transfer. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1125 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:35’te İstanbul’a hareket. Saat 19:45’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.
Aix – En Provence Turu: 25€ (Kişi Başı)